Menu
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
O MNIE

 

Galeria LILU prezentuje autorską twórczość Lilianny LILU Batory i dwójki ukochanych dzieci - syna Dominika i synowej Oli.

Lilianna - absolwentka poznańskiej ASP na wiele lat odłożyła malowanie, gdy praca i codzienność weszły na pierwszy plan. Powróciła do ulubionego zajęcia dzięki Aniołom, które tak bardzo pomogły jej w potrzebie. Teraz maluje dla innych, którzy potrzebują anielskiej ochrony i wsparcia. Jedni borykają się z problemami przerastającymi największych, inni potrzbują odwagi, by zrobić ten pierwszy krok. Niektórym z Nas potrzebny jest przyjaciel, który po prostu wysłucha i doradzi. Takie są Anioły Lilu - z ludzką twarzą i ludzkimi problemami...

 A w czym Anioł mógłby pomóc Tobie i Twoim bliskim?

 

A jak dokładnie to wszystko się zaczęło?

W 2008 roku zaczęłam malować Anioły na kamieniach. Każdy ze szczególną intencją - o wyzdrowienie, na pomyślność nowego biznesu, dla czekających na miłość. Te "kamienie wdzięczności" przypomniały mi, jak się maluje i dzięki nim mogłam pójść krok dalej.

Po kamieniach przyszedł czas na drewno. Pierwsze namalowane na deskach były Anioły dziecięce. Tematyka obrazów i stylistyka zmieniały się odzwierciedlając to, co działo się w moim życiu. Wiele obrazuje magiczne miejsca, które miałam okazję odwiedzić (jak Anioły z Portugalii).

W 2010 roku zrodził się pomysł - skoro każdy z Nas ma swojego Anioła Stróża, to każdy z tych ciężko pracujących Aniołów zasługuje na sportretowanie. Rozpoczęłam pracę nad cyklem "Anioł Stróż na każdy dzień roku". W ciągu kolejnych 9 lat powstawały kolejne obrazy, gdy tylko pojawiała się odpowiednia inspiracja. W 2018 szczęśliwie ukończyłam całe zadanie malując ostatni z cyklu 366 obrazów.

Portrety. Prośby o namalowanie portretów zaczęły spływać od osób, którym spodobały się nie tylko moje Anioły ale też sposób przedstawiania. W każdym staram sie odzwierciedlić energię i charakter przedstawianej osoby. Malując, wydaje mi się nawet, że zaczynam lepiej tę osobę poznawiać.

Grafika to w moim przypadku powrót do korzeni. Od tego zaczynałam i kocham to niezmiennie. Wiele pomysłów mogę zrealizować tylko w tej technice. Wiele zyskuje nowe oblicze w czerni i bieli.

Anielska Biżuteria to odpowiedź na pytania najwierniejszych wielbicieli mojej twórzczości, którzy chceliby mieć Anioły cały czas przy sobie. I tak kolejno powstają bransoletki, naszyjniki, pierścionki, broszki. Wszystkie wykonane ręcznie i... niepowtarzalne, bo nie ma dwóch identycznych.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl