Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

WIESZAKI I DREWNIANE DEKORACJE

Każdy element jest niepowtarzalny - wykonywany w pojedynczym egzemplarzu, ostateczny charakter wyznaczają mu kształty i rodzaje używanych komponentów. Wykorzystywane drewno odpadowe jest szczegółowo sprawdzane pod kątem czystości biologicznej, suszone, sezonowane, szlifowane i lakierowane.

Upcykling, podobnie jak recykling, polega na przetworzeniu materiałów odpadowych. Jego produktem są jednak przedmioty o wartości wyższej, niż surowce wykorzystane do ich wytworzenia.

Idea jest dla nas ważna, bo zwraca uwagę na istotny problem - materia, która mogłaby powiększać ilość zalegających na składowiskach śmieci może nadal być użyteczna, może stać się przedmiotem ozdobnym, estetycznym, wartościowym.

Nie mówimy o kompromisie - używane przez nas drewno jest czyste, sezonowane i zdrowe biologicznie. Estetyka rustykalna jest całkowicie zamierzona. To szukanie urody w innych tonach niż sterylność plastiku czy okleiny meblowej. Celowo pozostawiamy naturalne defekty drewna, jak sęki czy spękania. Tak samo ślady jego historii, jak otwory po gwoździach czy poprzednie warstwy farby. Często kształt i forma tego kawałka materiału inspiruje ostateczny kształt dzieła, a nowa forma staje się kolejnym przystankiem w długiej podróży drewna przez jego bogate i ciekawe życie. Lubimy myśleć, że tworzone przez nas w ten sposób ozdoby i przedmioty użytkowe mają swoją duszę.

Czy upcykling uratuje Ziemię? Na pewno nie sam, ale widzimy w tej działalności dobry sposób zaszczepiania pozytywnych idei, które być może pomogą nam bardziej szanować Świat, w którym żyjemy.

WIESZAKI I DEKORACJE

Tworzę również wieszaki i drewniane dekoracje na specjalne zamówienie, w dowolnych kształtach i w dowolnej kolorystyce. Jeśli masz swój pomysł, chcesz zasugerować jakieś zmiany, napisz na: info@galerialilu.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl