Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

PODPÓRKI DO KSIĄŻEK

Podpórki do książek, znane też jako wsporniki, czy odbojniki do książek. To drewnienie dekoracje, spełniające również funkcję użytkową. Nie tylko ozdobią półkę z książkami, ale również pomogą utrzymać w ryzach Twoje tomy, bez względu na ich rozmiary. Mogą stanowić element dekoracyjny każdego wnętrza domu, ale także gabinetu, czy biura. Będą się pięknie prezentować nie tylko na półce z książkami, ale również na biurku, stole, czy parapecie. To doskonały prezent dla miłośników książek, czytelników, ale też dla osób ceniących wyroby z duszą, kryjących jakąś tajemnicę. Dzięki bogatej i zróżnicowanej kolorystyce, możesz idealnie dobrać wsporniki do swojego domu, mieszkania, czy gabinetu. Jeśli szukasz innej kolorystyki, napisz do mnie, na: info@galerialilu.com.

DLACZEGO SĄ WYJĄTKOWE

Każda podpórka wykonana została ręcznie i według własnego projektu. Nie będzie zatem dwóch takich samych. Przez wykorzystanie drewna z recyklingu zachowuję indywidualny charakter każdej tworzonej dekoracji.

Do wytworzenia akcesoriów używane jest tylko i wyłącznie drewno odpadowe oraz materiały pochodzące z recyklingu. Ostateczny charakter każdej podpórki wyznaczają kształty i rodzaje używanych komponentów. Wykorzystywane drewno to drewno odpadowe, pozyskiwane ze starych mebli, płotów, z rozbiórek budynków, czy też znalezione „w okolicznościach przyrody”.  Jest ono szczegółowo sprawdzane pod kątem czystości biologicznej, suszone, sezonowane, szlifowane i lakierowane. Do tworzenia moich dekoracji używam tylko nietoksycznych barwników akrylowe bez rozpuszczalników chemicznych oraz klei na dyspersji wodnej.

PODPÓRKI DO KSIĄŻEK

DANE TECHNICZNE:

Wymiary wsporników są różne, dokładne dane znajdziesz przy każdym produkcie.

Podpórki w kompletach (dwa wsporniki)  to ok. 10  cm x 20 cm x 30 cm, (tolerancja wymiaru wysokości + - 4cm, szerokość i głębokość +- 1cm). Ciężar kompletu (tj. dwóch podpórek) waha się w granicach 1,5 - 2 kg.

Podpórki pojedyncze, wykonane z dziewięciu bloków drewna, malowanych i klejonych. Całość ma wymiar około 15 x 15 x 20 cm i waży ok. 1 kilograma.

Wsporniki wykonane z drewna iglastego suchego i sezonowanego. W niektórych przypadkach baza może być wykonana z drewna liściastego. Drewno malowane farbami akrylowymi, szlifowane, lakierowane.  Kształt, wielkość i masa dobrane tak, by wspornik spełniał swoje zadanie w większości przypadków. W skrajnych przypadkach (bardzo wysokie, wąskie i jednocześnie ciężkie książki na śliskiej półce) przesuwaniu wspornika zapobiegnie doklejenie czterech małych podkładek silikonowych.

ZRÓŻNICOWANIE ZAMAWIANYCH PODPÓREK (WSPORNIKÓW):

Tworząc drewniane podpórki do książek podążam za kierunkiem wyznaczanym przez  tworzywo. Drewno samo dyktuje wielkość elementów, miejsca cięcia i klejenia. Dbam o to, żeby ujawnić i uwidocznić wszystkie cechy charakterystyczne odkrywane przy obróbce, jak np. sęki, spękania, dziury po kornikach, gwoździach, cięciu, ślady minionego życia drewna. Kupując ten przedmiot otrzymasz podpórki (wsporniki) wykonane według pierwowzoru, widocznego na zdjęciach. Jeśli masz ochotę otrzymać podobny produkt, sugerując zmiany, wystarczy napisać na: info@galerialilu.com

Na życzenie, w tej samej cenie możesz zamówić wsporniki niższe (standardowo ok. 20 – 24 cm), żeby mieściły się na niskich półkach. Możesz zasugerować dowolną gamę kolorów. Przykładowo:

- odcienie jednego koloru (np. błękit, niebieski, granatowy)

- zestawienie dowolnych dwu kolorów (np. żółty z czerwonym)

- szersza gama kolorów (np. kilka losowych kolorów bez zieleni i niebieskiego)

UWAGA: każdorazowo wsporniki wykonywane są ręcznie, na zamówienie. Dlatego mogą różnić się nieznacznie od przedstawionych na zdjęciu: odcieniem farby, układem domków na kantówce, czy malowanych na domkach okien.

Jeśli jesteś miłośnikiem tradycyjnych książek, lub szukasz pomysłów na upominek dla czytelnika, zajrzyj na nasze ręcznie wykonane zakładki do książek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl