Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

AKCESORIA DREWNIANE

Akcesoria drewniane to dodatki do domu, pełniące rolę użytkową i dekoracyjną. Wymyślone i wykonywane ręcznie od początku do końca u nas w warsztacie, przez mojego syna Dominika. Dlatego też nie ma i nie będzie dwóch identycznych.  W tej kategorii znajdziecie nie tylko dekoracje, ale także praktyczne akcesoria takie jak wieszaki, podpórki do książek, breloczki do kluczy i wiele innych. Przydadzą się w każdym domu, ale również będą stanowić wyjątkowy prezent.

Do wytworzenia akcesoriów używamy tylko drewna odpadowego oraz materiałów pochodzących z recyklingu. Każdy element charakteryzuje się niepowtarzalnością. Wykonywany w pojedynczym egzemplarzu. Ostateczny charakter wyznaczają mu kształty i rodzaje używanych komponentów. Wykorzystywane drewno odpadowe przechodzi szczegółową kontrolę podczas której szczegółowo sprawdza się czystość biologiczną, suszenie, sezonowanie, szlifowanie i lakierowanie

SKĄD POMYSŁ I KILKA SŁÓW OD TWÓRCY

Jestem autorem nie tylko samego przedmiotu, ale przede wszystkim pomysłu na tego typu akcesoria drewniane. Wszystkie moje autorskie koncepcje powstają inspirowane zabytkową architekturą starych miast. Ta fascynacja kamienicami, rynkami, strzelistymi wieżami katedr drobnymi okienkami wiejskich chat przekłada się na taki, a nie inny kierunek twórczości. Tworząc elementy użytkowe z drewna odpadowego zawsze podążam za kierunkiem wyznaczanym przez  tworzywo. Bo to drewno samo dyktuje wielkość elementów, miejsca cięcia i klejenia. Dbam o to, żeby ujawnić i uwidocznić wszystkie cechy charakterystyczne odkrywane przy obróbce, jak np. sęki, spękania, dziury po kornikach, gwoździach, cięciu, ślady minionego życia drewna.

AKCESORIA DREWNIANE

O EKOLOGII

Zgodnie z ideą upcykling wszystkie moje akcesoria drewniane wykonuję z drewna odpadowego: tworzymy pełnowartościowy przedmiot z surowca, który inaczej trafiłby na składowisko odpadów. Co pozwala oszczędzać drzewa,  z których trzeba byłoby pozyskać świeżą tarcicę. To nowe życie starych przedmiotów. W odniesieniu do takiej produkcji stosuje się określenia:  upcykling, ekostolarka czy recykling dekoracyjny.

W większości przypadków pozostanie słodką tajemnicą i możemy tylko domyślać się, jak wyglądała długa droga tych elementów do Naszego domu. Gdzie rosło drzewo? Kiedy zostało ścięte? Część elementów pozyskuję z rozbiórek domów. Część pochodzi ze starych mebli, płotów, stodół. Wiele z nich pracowało na budowach. Wybrane drewno odpadowe jest wolne od zanieczyszczeń chemicznych czy biologicznych. Wykorzystuję tylko nietoksyczne barwniki akrylowe bez rozpuszczalników chemicznych oraz kleje na dyspersji wodnej.

DANE TECHNICZNE AKCESORIÓW DREWNIANYCH

Akcesoria drewniane wykonane są z drewna iglastego suchego i sezonowanego. W niektórych przypadkach baza może być wykonana z drewna liściastego. Drewno malowane farbami akrylowymi, szlifowane, lakierowane. Baza wyrobu może mieć naturalnie występujące spękania, sęki, odłupania, otwory po gwoździach, ślady piły a nawet części łączników stalowych. Pozostawienie tych niedoskonałości jest każdorazowo zabiegiem przemyślanym i celowym. Sęki przed malowaniem są klejone, żeby nie wypadały, łączniki i odłupania szlifowane, żeby nie stanowiły niebezpieczeństwa skaleczenia, spękania sprawdzone pod kątem spójności elementu.

Wykonane przeze mnie drewniane akcesoria, to produkty handmade. Kupując dekoracje, podpórki, czy wieszaki, masz pewność, że od początku do końca zostały wykonane ręcznie, według własnego projektu. To wyroby „z duszą” w pojedynczych egzemplarzach. Dzięki zróżnicowanej kolorystyce, pasować będą do każdego wnętrza. Mogą stanowić również niepowtarzalny prezent dla rodziny, przyjaciół, bliższych i dalszych znajomych

Tworzę również dekoracje na specjalne zamówienie, w dowolnych kształtach i w dowolnej kolorystyce. Jeśli masz swój pomysł, chcesz zasugerować jakieś zmiany, napisz na: info@galerialilu.com

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl